Odborné publikace

Ve spolupráci se serverem linuxsoft.cz jsme sestavili a publikovali celou řadu odborných článků týkajících se převážně svobodného operačního systému GNU/Linuxu a programování. Vyniká mezi nimi stodílný seriál o programovacím jazyce PHP, který svým uspořádáním, šíří záběru a interaktivními příklady nemá na českém webu obdobu.


Navíc, právě vychází na témže serveru pravidelně seriál o open source databázi MySQL. Prvních několik desítek dílů je již zveřejněno, další vycházejí průběžně každý týden v pátek.


Kde najdete seriál o PHP
HTML, se spustitelnými příklady a komentáři čtenářů
ke stažení, HTML verze (tar.gz)
ke stažení, HTML verze (zip)
ke stažení, PDF verze (rozpracováno)
Pokud budete chtít seriál jakýmkoli způsobem dále šířit, měli byste si dohodnout podmínky s redakcí serveru linuxsoft, protože ta je majitelem vydaného seriálu.

Linuxová řešení

Operační systém LINUX je v poslední době na vzestupu, a právem. V některých oblastech dokáže hravě překonat konkurenční OS Windows z hlediska výkonu, ceny, správy, stability a bezpečnosti, a to zejména v serverových aplikacích. Implementujeme linuxová řešení všude tam, kde to může mít pro zákazníka význam, třeba pokud se tím tím dosáhne snížení nákladů nebo zjednodušení správy. Jedná se zejména o:

E-mailové servery

Nezávislý počítač s operačním systémem GNU/Linux slouží v takovém případě jako poštovní server pro příjem, třídění, kontrolu a odesílání elektronické pošty v podnikové síti. Součástí řešení je antivirová kontrola odesílané a přijímané pošty a program filtrující nevyžádanou poštu (antispam). Toto řešení funguje spolehlivě od jednoho do několika set poštovních účtů. Přínosem pro zákazníka je zejména centrální správa e-mailů a bezpečnost.

Zálohovací systémy

Dodáváme a nastavujeme systémy pro pravidelné zálohování dat pomocí zálohovacího serveru. Vaše soubory a dokumenty jsou tak kdykoli jednoduše obnovitelné. Navíc povaha zálohování v takovém případě umožĹˆuje obnovit libovolnou verzi souboru. Můžete například obnovit soubor ve verzi, v níž existoval před pěti dny, a to i v případě, že byl od té doby několikrát změněn. Přínosem pro zákazníka je vyšší efektivita a bezpečnost při práci s libovolnými dokumenty.

Routery

Třetí typické využití linuxového stroje je jeho nasazení jakožto routeru - což je zjednodušeně řečeno stroj, který ovlává a kontroluje výměnu dat mezi dvěma sítěmi - typicky mezi podnikovou sítí a internetem. Vysoce nastavitelné a léty fungování ověřené routery běží systémech Linux - a mohou výrazně přispět k bezpečnosti dat v místních sítích, zejména, pokud je systém k internetu trvale připojen. V takovém případě může zákazník těžit rovněž ze systémů, které prováději analýzu obsahu sítě internet (a jeho případné filtrování).